Mohol sa mi dostať genitálny herpes do močových ciest?

Zodpovedané
7. okt 2019

Dobrý deň,

už druhý deň ma bolí a páli pri močení. Cítim to akoby len na jednej strane. Pred dvoma týždňami sa mi vyhodil herpes na genitáliach.

Je herpes vírus a mohol sa dostať do močových ciest?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

herpes v oblasti genitálii sa prejavuje tak, že sa objavia na koži a sliznici drobné vezikuly typické pre herpes. Okolie môže svrbieť, pacienti často pociťujú brnenie v uvedenej oblasti.

Pálenie pri močení svedčí o infekciu v močových cestách, ktorá bude mať pravdepodobne baktériový pôvod.

Na potvrdenie takejto infekcie by wte mali navštíviť Vášho lekára, tam sa vyšetrí moč a podľa toho sa určí diagnóza a další postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková