Mohol netopier preniesť na mňa nejakú chorobu?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

včera som z balkóna vzala kvetináč vložila do vane, pustila vodu, vyliala vodu a vo výlevke bol netopier. Rýchlo som ho prikryla ďalším kvetináčom. Posúvala som kvetináč tak aby bol stále pod ním a s doskou na krájanie podložila a dala na balkón, kde odletel. Nedotkla som sa ho všetko som vydezinfikovala aj vaňu aj ruky. ale pri manipulácii s kvetináčom som nemala rukavice.

Nemohol na mňa preniesť nejakú chorobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vo Vašom prípade si nemyslím, že by ste mali chytiť nejakú chorobu od netopiera.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková