Mohlo by mi pitie cviklovej šťavy, jedenie borievok a černíc zvýšiť hodnotu trombocytov?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

som v 31. týždni + 5 dní a pred 5 mesiaci som mala trombocyty 165. Keď som bola v 28. týždni, tak na internom som mala trombocyty 120. Teraz som bola na kontrolu, lebo som mala nízke železo 7,7. Železo sa upravilo na 22, ale trombocyty 98.

O dva týždne idem na hematológiu a bojím sa, aby sa mne aj bábätku nič nestalo.

Mohlo by mi pitie cviklovej šťavy, jedenie borievok a černíc zvýšiť hodnotu trombocytov?

Pečeňové testy sú v poriadku aj moč. Doma mám ešte štvorročnú dcéru a ju som tiež porodila predčasne koncom 8 mesiaca, lebo som začala krvácať.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vami uvedené potraviny zvyšujú obsah železa v tele a nemajú až taký vplyv na tvorbu krvných doštičiek.

Počet trombocytov je potrebné pravidelne kontrolovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková