Mohla to byť silná alergická reakcia na lepidlo?

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

som alergická na sekundové lepidlo, ale doteraz som mala iba lokálne prejavy. Minulý týždeň som ním musela lepiť. Dávala som si však pozor, aby som ho nemala na ruke. Preventívne som užila Zodac pred prácou aj pred spánkom. Večer som sa však zobudila s prejavmi chrípky. Vypila som Theraflu, no ráno ma čakalo prekvapenie. Mala som opuchnuté oči, upchatý zväčšený nos, kašľala som, pískalo mi v pľúcach a mala som sťažené dýchanie. Nos vo vnútri som mala doslova spálený a mala som v ňom pľuzgiere. Bola som sama s bábätkom, manžel v robote, rodina ďaleko a k lekárovi som tak nevedela ísť. Užila som si Dithiaden, kvapky, mastičky, krémy a do týždňa sa mi stav zlepšil. Nos sa mi však stále upcháva.

Bola to až taká silná alergická reakcia na lepidlo, alebo to mohlo byť niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že najskôr išlo o nejakú virózu. Pokiaľ ste s lepidlom nerobili celý deň, tak by nemalo ísť o alergickú reakciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková