Mohla som si porušiť s otrasom mozgu produkciu slín?

Zodpovedané
13. dec 2019

Dobrý večer,

pred 2 mesiacmi som mala otras mozgu.

V priebehu tej celkovej doby som bola vyšetreniach CT, EEG, magnetickej rezonancii. Všetky výsledky mám v poriadku. Občas ma bolí hlava a cítim sa divne. To je asi normálne po otrase mozgu.

Môj problém nastal týždeň po otrase mozgu so silnou bolesťou hlavy. Náhle na mňa prišiel obrovský smäd. Od tej doby som začala mať strašne biele a lepkavé sliny. Mám pocit, že mám sucho v ústach, hoci denne pijem 3 litre vody a aj viac. Žujem žuvačky bez cukru.

Mohla som si porušiť s otrasom mozgu produkciu slín?

Takýto istý problém som mala pred 5 rokmi, keď som mala prvýkrát otras mozgu. Vtedy mi to po dvoch týždňoch prešlo. Teraz prešli 2 mesiace a stále som na tom istom.

Dalo by sa s tým niečo robiť?

Ak áno,tak na koho by som sa mala obrátiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že máte problém s produkciou slín, tak by som Vám odporučila ORL vyšetrenie.

Na niektorých ORL ambulanciách alebo oddeleniach sa dajú robiť špeciálne vyšetrenia, kedy sa zistí funkcia slinných žliaz.

Ak budú tieto vyšetrenia negatívne a neobjasní sa príčina Vášho problému, tak až vtedy sa môže konzultovať neurológ, ohľadom toho, že či má otras mozgu súvis s uvedeným problémom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková