Mohla som sa v priebehu mesiaca znovu nakaziť Covidom?

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

3.12021 som bola pozitívna a mala som stredný priebeh choroby. Cely čas po chorobe ma bolela hlava, ale pripisovala som to k tomu, že som po chorobe.

Včera ma bolelo už aj hrdlo a mala som bolesti svalov. Presne tak isto ako pri Covide z 3. januára.

Môžem sa za takú krátku domu znovu nakaziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí ísť o znovu nakazenie, ale sú známe prípady tzv. opätovnej reaktivácie vírusu. Najvhodnejšie by bolo doplniť si antigénový alebo PCR test.

Bolesť hlavy u pacientov po Covide môže pretrvávať aj mesiac.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková