Mohla som sa nakaziť z nepasterizovaného ovčieho syra z koliby?

Zodpovedané
7. sep 2021

Dobrý deň,

zjedla som ovčí syr z koliby. Predpokladám, že bol nepasterizovaný. Som v 7. týždni a vôbec som si to neuvedomila, že sa to nesmie. Bol vychladený. Išli sme pol hodinu domov, ale bol ešte chladný. No dala som si ho. Potom ma svokra upozornila,, že to nemôžem jesť.

Dá sa zistiť nákaza cez odber krvi?

Teraz mám ísť na prvý odber.

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko nákazy je vždy, treba sa riadiť aj klinickými príznakmi.

Ak nemáte žiadne príznaky, tak nemyslím si, že by ste boli nakazená.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková