Mohla som sa nakaziť listeriózou?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

veľa rokov som bola vegetariánka. Ako som otehotnela, začalo mi chutiť mäso. Takže si dám. Kúpila som veľkonočnú šunku a kúsoček si z nej dala. Až potom ma napadlo kontrolovať obal. Bolo tam napísané - surové mäso, spracované údením. Po googlení som na stránke obchodu našla - pred použitím tepelné spracujte. Konzistenciou pri krájaní to vyzeralo ako šunka. Ani má to nenapadlo.

Aké je veľké riziko listérie z toho mäsa?

Ďakujem

MUDr. Milada Madleňáková
Odborník
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková

Odborník
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková

Dobrý deň,
Pokiaľ nemáte žiadne tráviace problémy, tak nemusíte mať obavy, avšak v tehotenstve je potrebné dávať si pozor na dostatočne tepelne spracované mäsové výrobky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková