Mohla som chytiť Moraxellu od dcérky?

Zodpovedané
17. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mala som upchatý nos a stále ráno fúkam zelené hlieny z nosa. Cez deň sú len číre. Mám dráždivý kašeľ, ktorý je niekedý vlhký, a to hlavne cez deň.

Brala som zelený Trifed asi 5 dni a cítim, že na uvoľnenie nosa mi pomohol. Dcérka má druhýkrát moraxellu, chytila ju v škôlke.

Mohla som to chytiť od nej?

Dnes som si nasadila Calcium Chloratum a Stoptussin. Urobila som správne?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

áno mohli ste chytiť túto baktériu od dcéry, ak bola u nej potvrdená.

Lieky, ktoré ate si nasadili sú správne.

Ak sa Vám nezlepší zdravotný stav a budete stále kašľať, mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková