Meškanie menštruácie a negatívne tehotenské testy. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
1. apr 2019

Dobrý večer,

menštruácia mi mešká 7 dní a mám bolesti bruška. Večer som si urobila tehotenské testy z ranného moču. O týždeň som objednaná ku gynekologičke. Tehotenstvo to asi nebude, keď po 7 dňoch meškania tehotenský test je negatívny.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

meškanie menštruácie má mnoho príčin, najčastejšou je tehotenstvo.

Ak sa vylúči tehotenstvo, tak treba pátrať po príčinách. Na pravidelnosť cyklu vplýva aj stres, únava alebo môže ísť o gynekologický problém, ako napr. hormonálna nerovnováha, gynekologické zápaly.

Na presné určenie príčiny je vhodné navštíviť gynekológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková