Manžel má krv v stolici. Súvisí to s diagnózou pes equinovaris?

Zodpovedané
23. nov 2019

Dobrý deň,

manžela dlhšie trápila zlatá žila. Teraz problém nemá, ale začal krvácať. Objavuje sa mu krv v stolici a cíti aj trochu bolesti. Má 30 rokov a jeho váha je 58 kg. Nedarí sa mu pribrať.

Môže to byť tým, že má diagnózu pes equinovaris. V detstve mal operované obe chodidlá. Dosť sú chudé, nedarí sa mu do nich pribrať. V nohách vyzerá ako podvýživený. Od pása je to trochu lepšie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici nemá určite žiadny význam s pes equinovaris. Ak je prítomná krv v stolici, tak manžel by mal určite navštíviť svojho lekára, pretože by mala byť urobená kolonoskopia.

Príčin krvácania z konečníka je veľa. Môže ísť o hemoroidy, polypy v hrubom čreve, zápalové ochorenia hrubého čreva alebo nádory v hrubom čreve.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková