Manžel je už 6 dní pozitívny na Covid-19. Ako dlho bude infekčný?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa informovať ohľadom infekčnosti pri Covid-19. Manžel má potvrdený Covid-19 už šiesty deň s príznakmi.

Ako dlho bude infekčný?

Ďakujem

Dobrý deň,

infekčnosť je u každého pacienta individuálna, štandardne trvá karanténa 14 dní.

Infekčnosť závisí aj od klinických prejavoch. Ak by mal manžel na 14.deň stále horúčky a napr. nádchu, tak môže byť ešte infekčný. Karanténa musí byť 14 dní a ak príznaky Covid-19 pretrvávajú aj po 14 dňoch, tak karanténa sa môže ukončiť až vtedy, keď pacient bude tri dni bez príznakov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková