Maminu bolí brucho na pravej strane. Je v tomto prípade CRP 50 v poriadku?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej mami. Už týždeň ju bolí brucho na pravej strane. Bola u lekára a nič nezistil. Výsledky z krvi sú v poriadku. CRP má 50. Bolo jej povedané, že výsledky sú dobré a poslali ju domov.

Je CRP 50 v poriadku?

Čo jej odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hladina CRP je zvýšená, nemyslím si, že je to úplne v poriadku, treba pátrať po príčine tejto zvýšenej hodnoty.

Bolesti na pravej strane brucha súvisia so zápalom slepého čreva, cystami na pravom vaječníku, niekedy sa tu propaguje aj bolesť súvisiaca obličkovými kameňmi.

Myslím si, že by malo byť doplnené aspoň sonografické vyšetrenie brucha.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková