Máme trasenie nôh a nepohodu z dôvodu problému so štítnou žľazou alebo z nervov?

Zodpovedané
9. jún 2020

Dobrý deň,

od februára užívam L-Thyroxin 50 na zníženú funkciu štítnej žľazy. Pred liečbou som mala pocit na odpadnutie, tras nôh a celkovo mi bolo zle. Keď som nevedela o štítnej žľaze, začala som chodiť k psychiatrovi. Už 3,5 roka beriem Coaxil a až teraz mi konečne zistili štítnu žľazu. Bolo mi už lepšie a znovu sa trasenie nôh a vnútorná nepohoda vrátili.

Čo mi odporúčate?

Je to zo štítnej žľazy alebo z nervov?

Môže Coaxil prestať účinkovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

predpokladám, že ak užívate lieky na štítnu žľazu, tak hodnoty hormónov štítnej žľazy by mali byť upravené.

Preto by tras nôh nemalo spôsobovať ochorenie štítnej žľazy. Mali by ste sa poradiť s Vašim psychiatrom ohľadom úpravy liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková