Mám zvýšené hodnoty sedimentácie. Je potrebná ďalšia liečba?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

absolvovala som preventívnu prehliadku u všeobecného lekára, kde bolo všetko v poriadku. Následne mi ale telefonovali, že mám zvýšené hodnoty sedimentácie - 20/40 a je potrebné absolvovať ešte jeden odber. Po týždni hodnoty klesli - 10/20. Cítim sa dobre, všetky ostatné hodnoty z krvi aj moču boli v norme.

Je potrebné takéto hodnoty sedimentácie ďalej riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže bol kontrolný odber v poriadku, tak nie je potrebné dopĺňať žiadne vyšetrenia. Sedimentácia je najčastejšie zvýšená pri zápalových ochoreniach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková