Mám zväčšenú uzlinu za krkom. Je podľa tohto výsledku jasné, že mám lymfóm?

Zodpovedané
2. máj 2020

Dobrý deň,

dnes som bola na sone, lebo mám zväčšenú uzlinu za krkom.

Výsledok:
Submadibularne bilat. Prítomné prstencovité LU veľkosti vpravo do 15 x 6 mm, vľavo 22 x 7 mm. Vľavo diferencovať LU do 15 x 6 mm i za m. SCM.
V okolí veľkých ciev LU do 10 mm.
Submadibulárne a parotické žľazy bilat. Bez patol. ložiskových zmien.

Lekári sa aj rozprávali o lymfóme.

Je podľa tohto výsledku jasné, že mám lymfóm?

Ďakujem

Dobrý deň,

diagnostika lymfómu sa nedá urobiť iba na základe sonografického vyšetrenia.

Sonografické vyšetrenie nám určí veľkosť lymfatických uzlín a popíšu sa zväčšené uzliny.

Následne lekár hematológ sa rozhodne, z ktorej uzliny je najvhodnejšie odobrať vzorku - biopsiu, na základe ktorej sa dá určiť diagnóza lymfómu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková