Mám žiadať CT brucha, keď mám tráviace ťažkosti?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mám tráviace ťažkosti. Som sledovaná na gastro ambulancii a bolo mi robené CT obličiek. Na CT brucha ma neposielali a popis bol robený iba na obličky.

Ak by bolo niečo na CT zlé, čo sa týka pankreasu, žalúdka, žlčníka, tak uvidí to lekár?

Mám poprosiť lekára ešte o CT brucha?

Ďakujem

Dobrý deň,

CT brucha musí indikovať lekár špecialista a nie vy. Ak ste presvedčená o tom, že si ho chcete dať urobiť a gastroenterológ ho neindikoval, tak môžete. Ale toto vyšetrenie si musíte potom zaplatiť. Každé pracovisko má cenník.

Štandardne sa pri problémoch s trávením robia krvné testy, sono brucha, gastrofibroskopia a kolonoskopia. A až potom CT.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková