Mám zapálenú žilu?

Zodpovedané
10. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi týždeň cítim štípanie a pálenie pod kolenom z vonkajšej strany. A to hlavne vtedy, keď si kľaknem úplne. Štípanie je aj na dotyk boľavé.

Beriem Mobivenal, mastím Veralom. Navštevujem angio. Môj lekár je v karanténe.

Môže to byť zapálená žila na tej strane?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez toho, aby som Vás vyšetrila sa nedá takto určiť diagnóza.

Ak však ide o zápal povrchovej žily, tak zapálená žila je na dotyk bolestivá. Koža v tejto oblasti môže byť viac červená, miesto je citlivé.

Ak teda je podozrenie na zápal povrchovej žily, tak nemalo by ísť o závažný zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková