Mám zapálené hrdlo po prekonaní Covid-19?

Zodpovedané
15. jan 2021

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som prekonala Covid-19. Mala som teploty 12 dní do 38, bolesť celého tela a kĺbov Nemala som čuch a ani chuť. Už sa mi to pomaličky vracia a teraz ma asi 3 dni boli hlava a mám ako keby pocit nádchy. Som taká chuchmavá a ešte ma začalo aj škrbať v hrdle.

Je moje hrdlo zapálené?

Je potrebná návšteva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

príznaky, ktoré máte môžu ešte súvisieť s covidom, podľa fotografií sa mi Vaše hrdlo zdá v poriadku.

Bolesť hlavy po covide môže pretrvávať aj niekoľko týždňov. Vhodné je pokračovať vo vitaminoterapii a na hrdlo si môžete vyskúšať kúpiť pastilky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková