Mám zápal prínosových dutín?

Zodpovedané
17. apr 2020

Dobrý deň,

nedávno som mala nádchu, ktorá trvala asi dva týždne. Dnes ma začala bolieť hlava v okolí spánkov a čela. Objavil sa mi hlien (číry až žltý) a bolesť mi pri predklone alebo inom prudšom pohybe hlavou vystreľuje až do horných zubov. Prínosové dutiny má pri tlaku bolia.

Podľa internetu by to mal byť zápal prínosových dutín, z očividných dôvodov k lekárke osobné ísť nechcem.

Treba mi na to antibiotiká, alebo som schopná preliečiť liekmi z lekárne?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte horúčky a hlieny nie sú zelenej farby, tak by ste to mohli zvládnuť aj bez antibiotík.

Odporučila by som Vám kúpiť si Soledum, je to protizápalový liek, ktorý zároveň uvoľňuje hlieny. K tomu je vhodné užívať Sinupret, ktorý pomáha rozpustiť hlieny.

Okrem toho by ste si mali dávať kvapky do nosa s morskou soľou spolu s kvapkami ako napr. Nasivin alebo Muconasal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková