Mám zápal očného nervu?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bolieva ma oko. A to raz za okom, raz pod vrchným viečkom, raz v kútiku. Teraz ako mám alergiu, tak je to horšie. Štípe ma, je červené a veľmi slzí. Plus mám syndróm suchého oka už roky.

Neboli celý deň a bolesť nie je silná. Už ma to tak boli možno 2 mesiace.

Prichádza do úvahy zápal očného nervu?

Nebolí ma pri pohybe do strán, nemám zmeny v ostrosti a ani čo sa farieb týka.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o zápal očného nervu. Najskôr pôjde o prejavy alergie, ale každopádne by ste mali byť vyšetrená u očného lekára.

Ja ako všeobecný lekár pre dospelých nemám dostatočné vedomosti a špecializáciu, aby som sa vyjadrila k Vašej diagnóze.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková