Mám vykĺbené a bolestivé rameno. Aký je Váš názor na RTG snímok?

Zodpovedané
23. jan 2020

Dobrý deň,

6.1.2020 som mala vykĺbené rameno a aj mi ho napravili. Od nedele mám bolesti v ramene, nemôžem dvihnúť ruku a mám obmedzený pohyb.

Bola som na RTG ramena a nikto mi nič k tomu nepovedal. O týždeň idem na traumatologické vyšetrenie.

Aký je Váš názor na uvedený snímok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ako praktický lekár pre dospelých nemám dostatočné vedomosti ohľadom popisovania kĺbnych štruktúr na RTG snímke.

K uvedenej snímke by sa mal vyjadriť rádiológ alebo traumatológ, lekári, ktorí majú príslušnú atestáciu k popisovaniu RTG snímok.

Toto nie je v kompetencii praktického lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková