Mám tlaky na bokoch hlavy a pocit, že mi vadí svetlo. Poradíte mi?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V novembri som navštívila chiropraktika, nápraval mi krčnú chrbticu. Pár dni po tom mi bola vykonaná MRI zvukovodov. Všetko ok, avšak potom som mala závrate, pocit oblbnutej hlavy tlaky v hlave, zlé videnie, neskutočná únava.

Trpela som tým vyše mesiac a pol.. Až som navštívila jedného renomovaného fyzioterapeuta, ktorý mi zas napravoval krčnú chrbticu a po tomto úkone sa mi výrazne vylepšilo.

Znovu mám energiu, cítim sa fyzicky o dosť lepšie, nie som ospalá. Tlaky v hlave mi ustúpili, závrate už nemám žiadne.

Avšak stále ma trápia tlaky na bokoch hlavy a mám pocit, že mi vadí svetlo. Také temné svetlá hlavne na večer.

Čo to môže byť?

Neurologicky som v poriadku, aj MRI krčnej chrbtice mi spravili toto je výsledok - napriamenie cervixálnej lordózy a signál intervertebrálnych diskov je v segmentoch C4/5 a C5/6 v T2 VO hypointenzívny - degeneratívne zmeny ľahkého stupňa.

Môže to mať s týmto súvis?

Na vlastné vyžiadanie si idem urobiť MRI mozgu.

Na ktoré oblasti sa majú zamerať?

Myslíte, že za mesiac by sa u mňa mohli takto prejaviť zmeny na mozgu, ktoré prišli okamžite po naprávaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri MR vyšetrení mozgu sa popíše vždy celý mozog. Dôležité je uviesť na žiadanke aké máte ťažkosti, aby vedeli, na akú oblasť mozgu sa majú zamerať.

Nemyslím si, že problém s krčnou chrbticou priamo súvisí s tlakmi v hlave a s tým, že Vám vadí svetlo. Môže ísť o migrenózne záchvaty.

Záverečná diagnóza sa však môže určiť až na základe MR vyšetrenia mozgu a neurologického vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková