Mám tlak na hrudi a bolesť hlavy. Mám absolvovať interné vyšetrenie?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

som 26 ročný muž a liečim sa na panickú poruchu. 8 mesiacov som mal kľud, všetko bolo super. Posledné 2 týždne úplná katastrofa. Keď mi prišli na panickú poruchu, bývalo mi zle. Mal som pocit na odpadnutie, tlak v hlave na spánkoch a pocit škrtenia na krku. Vtedy som mal
strach z vysokého tlaku a to mi zostalo aj teraz. Nemôžem si ani doma merať tlak, lebo mi zostane blbo.

Minulý rok v máji som bol na internom a všetko ok. Vraj situačná hypertenzia. Dali mi Nebilet 5 mg na búšenie srdca, ale že som zdravý. Koncom mája som absolvoval znova vyšetrenie po roku, nakoľko som mal znova stavy úzkosti. Vyšetrenie dopadlo dobre. Mal som tlak 130/90. Vraj v poriadku na to, že som úzkostlivý typ.

Tieto posledné 2 týždne mám znova tlaky na spánkoch, tlak na hrudi a nevoľnosti. Obvodná mi dala Zinnat, že mám dutiny zapálené a priedušky. Počúvala ma a že aj to dýchanie a tlk na hrudi je z toho. Mám pocit, že som psychicky v poriadku a hlavne pol roka bez príznakov.

Mám znova absolvovať interné, aj keď v máji bolo všetko v poriadku?

Aké sú Vaše rady a odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je potrebné absolvovať interné vyšetrenie, keďže to bolo zakaždým v poriadku.
Najskôr pôjde opäť o panickú poruchu. Preto by bolo vhodné liečiť toto ochorenie a ďalej odporúčam aj psychologické sedenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková