Mám steatózu pečene a som tehotná. Môže ma choroba ohroziť?

Zodpovedané
10. apr 2022

Dobrý deň,

náhodne mi pri USG zistili steatózu pečene. Nález bol - difúzne nehomogénna pečeň v celom rozsahu hraničnej veľkosti nezväčšená. Pečeňové testy mám úplne v norme. Od gastra bez liečby.

Kúpila som si pestrec čaj, olej aj essentiale Forte tablety. Držím diétu. Ale podarilo sa mi pravdepodobne otehotnieť.

Je tento stav vážny a môže ma tehotenstvo ohroziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

stetózu pečene má takmer každý tretí z nás. Ide o ukladanie tuku do pečene. Nemusíte mať obavy kvôli tomu, že ste tehotná. Dôležité je mať správnu životosprávu, konzumovať veľa ovocia a zeleniny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková