Mám sarkoidózu pľúc a bolia ma nohy. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. mar 2020

Dobrý deň,

pravdepodobne mám sarkoidózu pľúc. Posledné vzorky mi brali a čakám na výsledky, či sa to potvrdí. Začali ma bolieť päty. A to každý deň čoraz viac. Až tak, že nemôžem došľapnúť na nohy.

Je to dôsledok tej choroby?

Prejde to, alebo to musím nejako liečiť?

Dočítal som sa, že každý mal ten problém s nohami a potom im zistili, že je to sarkoidóza.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť päty nie je prejavom sarkoidózy. Skôr môže ísť o tzv.výrastky na pätách - ostrohy.

V tomto prípade je vhodné urobiť RTG päty, aby sa potvrdila alebo vylúčila diagnóza. Ak vyjde RTG pozitívne, tak je vhodné doplniť ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková