Mám sarkoidózu?

Zodpovedané
6. feb 2020

Dobrý deň,

mám ísť na odber vzorky z pľúc. Bolí ma hruď, som unavená a bojím sa, či to zvládnem v práci.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakuejm

Dobrý deň,

mnoho pacientov pred rôznymi vyšetreniami pociťuje strach a obavy z výsledkov, je to reakcia organizmu na prežívanie stresu.

Ak Vás neustále prenasledujú pocity strachu, tak Váš lekár Vám môže prepísať tzv. anxiolytiká, sú to lieky, ktoré potláčajú strach a úzkosť.

V niektorých prípadoch je vhodná PN, ak si myslíte, že je toho na Vás veľa a chodíte neustále po vyšetreniach, tak sa môžete poradiť s Vašim lekárom ohľadom PN.

Z voľne predajných produktov si môžete kúpiť horčík a vitamíny skupiny B.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková