Mám sa zaoberať kožným výrastkom, ktorý mám pod prsníkom?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Všimla som si, že môj výrastok, resp. znamienko pod pravým prsníkom sa mi trošku natrhlo. Nijako mi neprekáža a ani neviem, že ho tam mám.

Som v 6. mesiaci tehotenstva a doma sa starám o dvojročnú dcérku. Keď sa dá, tak chodím bez podprsenky.

O aký problém ide?

Mám sa s tým po pôrode zaoberať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ nedošlo k zmene farby, veľkosti alebo tvaru, tak zatiaľ to nemusíte riešiť.

Po tehotenstve by som Vám odporučila vyhľadať dermatológa, ktorý zhodnotí, či je vhodné uvedený výrastok vybrať alebo nie.

Ak dochádza k mechanickému dráždeniu pri nosení podprsenky, tak je vhodnejšie odstrániť tento výrastok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková