Mám s touto diagnózou nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

už dlhé roky mám diagnostikovanú migrénu s aurou. Posledný polrok mám migrénu aj desaťkrát do mesiaca. Pred migrénou mi tŕpnu prsty, často aj celá ruka a polka tváre, neviem rozprávať a vôbec nevidím na jedno oko a na druhé iba niečo.

Mám s touto diagnózou nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

migréna ako diagnóza sa nenachádza v zozname diagnóz, na základe ktorých si pacienti podávajú žiadosť o čiastočný invalidný dôchodok. Je vhodné sa poradiť s vašim neurológom ohľadom biologickej liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková