Mám Raynaudov syndróm a mám veľké bolesti hlavy. Ako sa mám liečiť?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

už skoro 15 rokov mám Raynaudov syndróm a stále bývam chorá. Mávam bolestí hrdla, uši, mávam teploty a veľmi veľké bolestí hlavy. Každý tretí mesiac sa mi to opakuje. Bolesť hlavy mám stále.

Bola som na viacerých vyšetreniach a všetko v poriadku.

Čo mám robiť?

Tento mesiac som už dvakrát brala antibiotiká, ktoré mi nepomohli. Momentálne mám už tretí týždeň bolesti.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opakujúce sa infekty dýchacích ciest môžu súvisieť s imunodeficitom.

Dnes sú dostupné imonomodulačné lieky, ktoré môžu zlepšiť uvedené ťažkosti. Recidivujúce bolesti hlavy by ste mali konzultovať s neurológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková