Mám problémy s chrbticou. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ako 2,5 ročnú ma operovali s tým, že som mala defekt predsieňového septa. Teraz mám 27 rokov a objavujú sa mi problémy s chrbticou. Bolesť mi vráža do hrude alebo hrudnej chrbtice.

Na urgente som dostala Dorsiflex a Flector prášok.

Môžem ho užívať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak trpíte stále bolesťami chrbtice, tak by ste mali navštíviť ortopéda, ktorý na základe vyšetrenia a zobrazovacích metód určí pôvod Vašich ťažkosti.

A vzhľadom na Váš vek najskôr môže ísť o problém s nedostatočne vyvinutými svalmi chrbta alebo zlé držanie tela.

V tomto prípade je najdôležitejšie cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta. Flector môžete užívať iba 14 dní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková