Mám pokračovať v liečbe, keď mi spôsobuje bolesti?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

lekár mi predpísal injekcie Almiral. Aplikovanie do nôh som striedala, no i napriek tomu ma po vybratí asi piatej injekcie začal strašne bolieť sedací sval a bolesť mi vyžaruje do celej nohy. Na chvíľku mi od bolesti pomôže magnézium a poloha s vyloženou nohou.

Je takáto reakcia normálna a mám pokračovať v liečbe?

Ďakujem

Dobrý deň,

po injekcii sa zvykne vytvoriť v mieste podania rezistencia - hrčka, ale nemalo by Vám to spôsobiť bolesti, ktoré uvádzate. V liečbe by som pokračovala.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková