Mám podľa MR mozgu metastázy?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov.

Mám metastázy?

Aké sú moje výsledky z MR mozgu?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že nejde o metastázy. Takéto ložiská sa vyskytujú najčastejšie pri podozrení na sklerózu multiplex.

Existujú však presné kritériá, na základe ktorých sa urobí diagnostika. Vo Vašom prípade ide o nejednoznačný nález, preto doporučujú skontrolovať MR po určitom čase. Dôležité je ešte vedieť pohľad neurológa, pretože odpoveď je napísaná z pohladu všeobecného lekára a nie neurológa a rádiológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková