Mám petéchie. Ukázal by mi obyčajný odber krvi leukémiu?

Zodpovedané
9. jún 2020

Dobrý deň,

už asi rok pozorujem, že sa mi po tlaku hlavne na ramenách a hornej časti chrbta občas tvoria petéchie. Mam pocit, že je to pred menštruáciou. Napr. po noseni ťažšej tašky, keď ma tlačí podprsenka, dokonca aj meraní tlaku (pod tým stiahnutým pásom).

Bodky samé vvymiznú cca po 2 až 3 dňoch. Na preventívnej prehliadke som bola v januári a krv bola ok. Dočítala som sa, že petéchie sú príznakom leukémie.

Ukázal by mi obyčajný odber krvi leukémiu?

Mám ísť na odber k nejakému špecialistovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade podozrenia na leukémiu, by krvný obraz nebol v poriadku.

Petéchie vznikajú u každého z nás vtedy, ak pôsobí na kožu nadmerný tlak.

U niektorých ľudí vznikajú viac a u iných menej, záleží to od pevnosti cievnej steny. Odporučila by som Vám kúpiť si Ascorutin, užívať ho trikrát denne. Tento produkt pomáha spevňovať stenu ciev.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková