Mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok s esenciálnou trombocytémiou?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

mám esenciálnu trombocytémiu, moje hodnoty krvných doštičiek sa pohybujú už vyše roka nad 2000. Užívam najvyššiu možnú dávku liekov, ale nezaberajú. Bola som si podať aj žiadosť na čiastočný invalidný dôchodok.

Myslíte, že budem mať naň nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

posudkový lekár rozhodne o nároku, posúdi to na základe odborných nálezov.

Ide o hraničný nález, čo sa týka získania čiastočnej invalidity.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková