Mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok, keď mám silné migrény?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

mám silné migrény bez aury, chodím na neurológiu, beriem Rizatriptan pri záchvatoch, čo je aj 8x do mesiaca. Robím pri PC, musím vždy odísť z práce pri migrénach. Prakticky si miniem na to skoro celú dovolenku. Som 6 rokov pred starobným dôchodkom.

Mala by som s touto diagnózou nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

s takouto diagnózou nie je nárok na čiastočný invalidný dôchodok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková