Mám mať obavy kvôli zvýšenému fibrinogénu?

Zodpovedané
13. nov 2022

Dobrý deň,

som v procese stimulácie pred IVF, pichám si injekcie Decapeptyl a Gonal, absolvovala som už aj predoperačné vyšetrenia. Mala som zvýšenú hladinu CRP 8,99 a fibrinogén 5,5.

V poslednej dobe som neprekonala žiadne infekčné ochorenie, som však alergik a mám 95 kg.

Môže za moje problémy aj moja hmotnosť?

Mám mať obavy kvôli zvýšenému fibrinogénu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených hodnotách nie je potrebné mať obavy. Ide o malé zvýšenie.

Zvýšená hladina fibrinogénu je najčastejšie pri zápale, nádoroch, tehotenstve a pooperačných stavoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková