Mám ísť k lekárovi s útvarom, ktorý sa mi vytvoril vedľa slinnej žľazy?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

asi pred týždňom sa mi vedľa slinnej žľazy vytvoril takýto útvar. Je to mäkké a nebolestivé.

Viete mi poradiť čo to je?

Mám s týmto nálezom navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o zdurenú slinnú žľazu. Pokiaľ nemáte bolesti, nález sa nezväčšuje, tak myslím si, že nie je potrebné ísť za lekárom.

Ak by sa však čokoľvek zmenilo, tak by ste mali navštíviť Vášho zubára. Skúste si preplachovať ústnu dutinu Corsodylom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková