Mám epileptické výboje v mozgu a bojím sa záchvatu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
22. apr 2020

Dobrý deň,

bolo mi robené opakované EEG vyšetrenie, kde mi zistili epileptické výboje v mozgu. Bojím sa, že dostanem záchvat a budem doma sama. Občas sa budím, keď mi silno trhne nohou alebo rukou. Je to veľmi nepríjemné.

Užívam Depakine. Pri poslednej kontrole mi neurologička povedala, že výsledky sú lepšie.

Dá sa to úplne vyliečiť?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

o tom či sa dá úplne vyliečiť z epilepsie by Vás mal informovať Váš neurológ, ktorý pozná Váš zdravotný stav a výsledky Vašich vyšetrení.

Vyliečenie závisí aj od samotnej príčiny. Pri epilepsii je najdôležitejšie dodržiavať režimové opatrenia a denne užívať predpísanú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková