Mám Covid-19 bez horúčky, ale s bolesťami na hrudi. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
27. dec 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred troma dňami som bol pozitívne testovaný. Predtým som bol aj v kontakte s nakazenými a začal som mať príznaky.

Cítim sa ako keby som mal horúčku, no nemám vôbec. Kašeľ mierny, silná bolesť hlavy a tlak v očiach. Bolí ma celý obvod hrudníka boky aj vzadu a to aj pri miernom pohybe občas je to taká pálivá bolesť. Dýcha sa mi zatiaľ dobre, len občas horšie.

Mám antibiotiká a dopujem sa vitamínmi.

Všade sa píše, že ľudia majú aj horúčku.

Ale keď mám zapálene pľúca, tak nemala by byť teplota?

Nemôže to byť niečo iné, keďže veľa rokov fajčím a občas ma zapichalo zabolelo na hrudi?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie každý pacient s Covid-19 musí mať horúčku a nie pri každom zápale pľúc musíte mať horúčku.

Preto ak máte potvrdený Covid-19 a máte problémy s dýchaním a zhoršuje sa Vám zdravotný stav, tak mali by ste kontaktovať Vášho praktického lekára počas ordinačných hodín a mimo ordinačných hodín 155.

Zápal pľúc sa diagnostikuje okrem klinických prejavov aj RTG snímkou hrudníka, preto sa takto nedá určiť či máte alebo nemáte covidový zápal pľúc.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková