Mám Covid-19 a užívam Azitromicin. Ako dlho budem pociťovať nežiadúce účinky?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

mám Covid-19 a asi aj zapálené nosové dutiny. Výter sa mi nerobil, lebo som pozitívna a beriem Azithromycin, včera už 6. tabletku. Myslím si, že mám z neho vedľajšie účinky.

Neviem zaspať a a keď zaspím, tak len tak na ľahko a cítim sa nevyspatá a unavená. Mam aj bábätko a potrebujem fungovať. Bola som na pohotovosti a tam mi povedali, že mam aj blok pravého tawarowho ramena. Mám nechuť do jedla a celkovo takú nervozitu.

Dokedy môžem pociťovať tieto vedľajšie účinky?

Môže to byť z tých liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

únava môže súvisieť so samotnou infekciou Covid -19, únava sa popisuje u pacientov aj niekoľko mesiacov po prekonaní tejto infekcie.

Ak ste už dobrali antibiotiká, tak ak ide o nežiadúci účinok antibiotík. Tieto prejavy by mali zmiznúť do pár dní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková