Mám Covid-19 a čakám dvojičky. Akú liečbu mi odporúčate?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

som v 11. týždni + 5 dní a dnes som mala pozitívny PCR test na Covid-19. Čakám dvojičky a veľmi sa bojím, aby to bábätkám neublížilo. Zisťovali mi aj infekčnosť a vraj som už na konci. Musím to mať asi týždeň a nevedela som o tom. Zistilo sa to zhodou náhod kvôli nadmernému zvracaniu. Príznaky som žiadne nemala, len dnes ma pobolieva trošku hrdlo. Iné príznaky nemám.

Môže sa niečo stať bábätkám?

Sú ohrozené?

Čo mi odporúčate?

Okrem iného mám predpísaný Clexane na riedenie krvi. Mám si ho podávať injekčne len kvôli kombinácii, že som tehotná a pozitívna.

Je to potrebné a bezpečné v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

Covid-19 je vírusové ochorenie a ak už nemáte žiadne príznaky, tak úplne stačí, ak budete brať vitamíny. A to najmä C, D a zinok.

Štandardne sa neodporúča podávať Clexane pri infekcii Covid-19. Ak Vám to však doporučil Váš gynekológ, tak je potrebné rešpektovať jeho doporučenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková