Mám bolesť za očami a hnedú škvrnu v dúhovke. O aký problém ide?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

už asi mesiac ma pobielievajú oči (skôr za očami). Aši dva-trikrát som sa aj zabudla na túto bolesť počas spánku. Pred pár dňami mi dcérka odfotila oči, všimla som si, že v oku na dúhovke mám novú hnedú škvrnu. Nikdy som ju tam nemala. Nechcem moc chodiť po lekároch, ale tomuto nerozumiem s tými očami.

Mám 42 rokov, sem tam sa mi točí hlava, večer vidím zahmlene. Okuliare nenosím.

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem

Dobrý deň,

s Vašimi ťažkosťami je potrebné navštíviť očného lekára, kedy Vám odmerajú očný tlak a komplexne Vás vyšetria.

Vhodné je, aby ste si doma skontrolovali aspoň krvný tlak.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková