Mala by som preventívne brať lieky na riedenie krvi v druhom trimestri po prekonaní Covidu-19?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

som v druhom trimestri a pred pár týždňami som prekonala Covid-19 s ľahkým priebehom. Po karanténe mi spravili krvné testy a mala som len mierne zvýšené hodnoty D-diméru. Doktor povedal, že lieky na riedenie nie sú potrebné. Na každom rohu čítam, že sa to tehotným predpisuje preventívne po Covide.

Mala by som to riešiť ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomuto by sa mal vyjadriť Váš gynekológ v spolupráci s hematológom. Každá tehotná žena má mierne zvýšené D-diméry.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková