Má si manžel dať vyoperovať tukovú hrčku na krku?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

muž má vzadu na krku pri krčnom stavci tukovú hrčku.

Brali mu z nej aj vzorku, nie je to, pravdepodobne, nič zhubné, ale premýšľame, že by si ju mal radšej vyoperovať.

Viete nám odporučiť chirurga (TT, NR, resp., BA kraj)?

Je potrebné, aby si ju dal vyoperovať, keď sa nachádza na takom problematickom mieste?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že zo vzorky vyšlo, že ide o lipóm. Lipómy sa objavujú bežne, odstraňujú sa, ak sú väčšie alebo pacientom prekážajú.

Neviem Vám odporučiť chirurga v uvedených krajoch, ale nejde o náročný ambulantný zákrok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková