Má pískanie a hučanie v ušiach pôvod v problémoch s chrbticou?

Zodpovedané
18. máj 2019

Dobrý deň,

mám 30 rokov a pred mesiacom mi začalo pískať a hučať v ušiach. Po týždni pískania som ostala ďalších 5 dní v Trnave na infúziach.

Tinnitusu nič nepredchádzalo - žiadny úraz, zápal a ani zaľahnutie. Infúzie nepomohli a k hučaniu sa pridali tlakové bolesti hlavy, ktoré pretrvávajú doteraz. Na RTG mi zistili, že mám napriamenú lordózu a kyfózu krčnej chrbtice.

Na MRI mi nič závažné nezistili. Chodím do hyperbarickej komory v Piešťanoch.

15.5.2019 mi začínajú rehabilitáice.

Majú moje problémy pôvod v chrbtici?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
tinnitus môže súvisieť aj s krčnou chrbticou, stav sa preto môže upraviť po rehabilitácii. Hyperbarická komora taktiež pomáha pri problémoch s tinnitom, len ušný šelest nezmizne zo dňa na deň, ale chce to čas a trpezlivosť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková