Má moja sestra hemeroid?

Zodpovedané
23. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sestry. Pri stolici cíti, že jej niečo vylezie von. Nekrváca, nebolí ju to a samé sa to zasunie. Bojí sa, či to nie je črevo.

Doktor jej povedal, že to bude hemeroid a predpísal jej Detralex.

Môže to byť ešte niečo iné okrem hemeroidu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hemoroid. Vhodné je užívať Detralex a na presné určenie diagnózy je potrebné vyšetrenie u jej lekára alebo u chirurga.

Hemoroidy sa vyskytujú u ľudí veľmi často. Môže sa stať, že ak sa hemoroid podráždi tvrdou stolicou, tak začne krvácať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková