Lapám po dychu, pichá ma na hrudníku, mávam pocit na odpadnutie a tŕpne mi tvár. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

mám 18 rokov a už asi týždeň sa mi ťažko dýcha. Lapám po dychu a pichá na hrudníku (ako keby pri srdci). Občas mám pocit na odpadnutie a tŕpne mi tvár.

Včera som bol na pohotovosti a odtiaľ ma poslali na interné. EKG vraj v pohode a odber krvi tiež.

Čo mi môže byť?

Akú liečbu mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je interný nález v poriadku, tak najskôr pôjde o tetániu alebo panickú poruchu. V tomto prípade je vhodné navštíviť psychiatra, ktorý Vám doporučí liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková