Kvôli úrazu hlavy som bola na magnetickej rezonancii. Sú moje výsledky v poriadku?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

mám 38 rokov a absolvovala som MR mozgu kvôli úrazu hlavy. Podla neurologičky je všetko ok a netreba nič riešiť. Lenže mňa trocha znepokojuje nález uvedený v správe: Venózne siny sú homogénnym enhancementom; bez výpadkov; výnimkou je proxc. tretina s transversus vpravo, kde je intraluminálny prítomný hypodenézeny; ovoiny útvar s polycyklickou kontúrou s priemerom 6,2 mm.
Záver: bez loz zmien mozgu a lebky
Jemné kalcifikované AS platy v stene intrakranialného úseku ACI bilat
Hypertrofická arachnoidálna granulácia v proximalnej tretine sinus transversus I.dx.

Čo znamenajú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

kalcifikované AS pláty znamená laicky napísané: Ukladanie tuku do ciev v mozgu, arachnoidea je blana na mozgu, ktorá pokrýva mozog a v oblasti sinus transversus je táto blana zhrubnutá.

Nemyslím si, že ide o závažný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková