Kvôli čomu je potrebný RTG hrudníka, keď idem na operáciu pupočnej hernie?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

chystám sa na operáciu pupočnej hernie a mám mať aj RTG hrudníka.

Kvôli čomu je pri takejto operácii potrebné takéto vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré pracoviská vyžadujú pred operačným zákrokom RTG hrudníka, aby si boli lekári istí, že pľúca sú v poriadku, nie je tam zápal pľúc, nemáte srdcové zlyhanie.

Po 60tke musí ísť každý pacient pred operáciou na RTG hrudníka. Do 60tky je to na rozhodnutí pracoviska, kde sa vykonáva operácia alebo na lekárovi, ktorý Vám robí predoperačné vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková